Talent na Krestovce

Nevlídné, studené a pošmourné počasí za okny, ale hřejivá pohoda a příjemná atmosféra uvnitř hudebny – tak by se stručně dalo charakterizovat jedno pondělní odpoledne na naší škole. Po předchozích třídních kolech a výběrovém předkole se zde totiž 15. dubna konalo školní finále soutěže Talent Show 2024. Na něm žáci 1.- 9. ročníku předvedli to, čemu se věnují ve svém volném čase a v čem vynikají.

A tak se zde zpívalo, tančilo, recitovalo, hrálo na různé hudební nástroje a zazněla i prezentace
vlastních výtvarných prací. Pětičlenná porota, ve které kromě zástupců školy zasedl i místostarosta ÚMObu Radim Ivan, měla za úkol vybrat dvě nejlepší soutěžní vystoupení, která budou reprezentovat naši školu v obvodním finále 14. května 2024 v sále kina Luna v Ostravě-Zábřehu.

Po nesmírně obtížném výběru, neboť všechny výkony byly na vysoké úrovni, se nakonec porota rozhodla poslat do finále Jana Pražáka z 3. A a Kateřinu Ryškovou z 8. A. V pozici náhradníků se budou připravovat také Roman Patrik Baroš ze 4. B a Natálie Jankovská ze 7. B. Zvláštní cenu poroty obdržela i Marie Janeková z 9. B.

Všem výhercům blahopřejeme a budeme jim držet palce 14. května v obvodním kole.

Odměny pro soutěžící byly financovány z projektu SRPŠ Krestovka – podpora celoroční činnosti spolku, který získal účelovou dotaci MMO a Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih pro rok 2024. znak ostrava jih

Text: Y. Lišková. Foto: D. Kořenková. Organizace aktivity: Y. Lišková.