Prvňáčci si povídali s paní spisovatelkou

V pondělí 14. 2. nás potěšila svou návštěvou paní spisovatelka Zuzana Pospíšilová. Besedy se zúčastnili všichni prvňáčci. Paní spisovatelka seznámila děti se svými knihami, předčítala jim pohádky, dávala dětem zábavné hádanky, recitovala básničky a říkanky pro děti. Žáci si hráli se slovy a zkusili zdramatizovat část příběhu z knihy O lišce Matyldě a medvědu Šimráčkovi. 

Během besedy paní spisovatelka s radostí zjistila, že žáci některé její knížky znají z domu nebo jim je ve škole předčítala paní učitelka. Na závěr nám paní Pospíšilová darovala tři knihy i s věnováním do školní knihovničky a každé dítě si odneslo záložku s hádankou.

Děti se už moc těší, až se ve třídě pustíme do předčítání nových knih Hádankový zvěřinec, Popletená abeceda a Školní strašidlo.

Beseda byla realizována díky projektu MAP ORP Ostrava II

Text: J. Kvapilová. Foto: Š. Ďásková, J. Kvapilová, J. Salavová.