Prvňáčci se inspirovali Salvadorem Dalím

S našimi prvňáčky jsme se seznámili se slavným malířem Salvadorem Dalím a některými jeho obrazy. Inspirovali jsme se jeho zajímavým pojetím malby a také blogem Jamestown Elementary Art Blog.

Prvňáčci malovali surrealistické ptáčky s extra dlouhýma legračníma nohama a poté se vrhli na vlastní tvorbu. Vymýšleli, která další zvířátka by mohli v tomto stylu namalovat, a tak se nám ve třídě objevily zvláštní rybičky, kočička, pavouk, ale také bazilišek.

V rámci CLILu jsme tak procvičili nejen názvy zvířátek (bird, cat, fish, spider), studené a teplé barvy, ale i písničku o ptáčcích Flap your wings together. Spolu s ptáčky v písničce si děti zaskákaly a učily se létat (hop, jump, leap and fly).

Text: Lucie Fialová. Foto: Lucie Fialová, Jana Kvapilová, V. Kapičáková.