Máme školní betlém

Betlém patří k Vánocům stejně jako nazdobený vánoční stromeček. Právě narozený Ježíšek v jesličkách, Panna Marie, svatý Josef, Tři králové, pastýři, anděl, oslík, vůl, ovce, velbloudi a další postavy mohou být vytvořeny ze dřeva, papíru, keramiky, dokonce i z perníku.

Naši sedmáci vytvořili figurky betlému z překližky. Začali již v říjnu návrhem postav, lupénkovou pilkou je v hodinách světa práce opatrně vyřezali a pečlivě natřeli základní bílou barvou. Takto připravené výrobky přenesli do hodin výtvarné výchovy, kde jim pomocí akrylových barev vtiskli konečnou podobu.

Poprvé byl betlém vystaven v pondělí 4. prosince na školním vánočním jarmarku. Nyní v doprovodu vánočního stromu zdobí vestibul školy. Se zasněženou zahradou v pozadí vypadá opravdu nádherně. Přijďte se podívat!

Foto: M. Zemánek, L. Vařáková, D. Kořenková, I. Čechová. Realizace aktivity: M. Zemánek, E. Kaucká, D. KořenkováI. Čechová.