Jaro v akci

I když se březen nesl ve znamení jarních a velikonočních prázdnin, naše školní družina zažila dny plné nevšedních zážitků a tvořivých okamžiků.

Březen jsme prohlásili za měsíc knihy, což se táhlo jako červená nit celým naším programem. A nezůstalo pouze u čtení. O knihách jsme se nejen živě bavili, ale rovněž jsme rozvíjeli své kritické myšlení při rozebírání jejich obsahu. Všichni jsme se na chvíli stali ilustrátory, když jsme se pustili do návrhu vlastních obálek knih, a naše kreativita se projevila i ve výrobě originálních záložek, které nyní zdobí stránky našich oblíbených příběhů.

S příchodem prvního jarního dne jsme využili každou příležitost, abychom se dostali ven a nasáli první teplé paprsky slunce. Naše hry a aktivity venku nebyly jen o zábavě, ale také o učení se spolupracovat, soutěžit a respektovat jeden druhého.

Březen nám také přinesl oslavu dne svatého Patrika, kdy se naše třídy na chvíli proměnily v kouzelné světy plné duh a skřítků, kteří nám zanechali kotlíky plné „zlata“ a připomněli nám, jak důležité je věřit v kouzlo a pohádky.

A celý tento krásný měsíc zakončily Velikonoce, kdy jsme při tvoření a povídání o těchto svátcích společně objevovali velikonoční zvyky a tradice.

Text: D. Plačková. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.