Jarní koncert

Napjaté očekávání, nedočkavost, radost i tréma byly pocity dětí, které v pátek 24. května vystoupily na tradičním Jarním koncertě žáků ZŠ Krestova v Ostravě-Hrabůvce. Koncert bývá pokaždé vyvrcholením půlročního snažení dětí z 1. až 9. tříd a koná se v sále K-Tria na ulici Dr. Martínka.

Letos se v programu představila řada sólových zpěváků, instrumentalistů i recitátorů, pěvecké sbory Koťata a Čtyřlístek, dva flétnové soubory, část programu zazněla i v angličtině. O moderování koncertu se postarala dvojice dívek z 6. a 9. třídy a o výzdobu prostor žáci ze tříd s výtvarným zaměřením.

Jarní koncert se nesl ve slavnostní atmosféře za účasti rodičů a široké veřejnosti a sál o kapacitě 220 míst byl zaplněn do posledního místa. Všechny účinkující děti (bylo jich přes 150) byly odměněny nejen potleskem přítomných diváků, ale také drobným dárkem, který jim věnoval pořadatel akce, SRPŠ při ZŠ Krestova.

Koncert se konal pod záštitou starosty městského obvodu Ostrava-Jih Martina Bednáře. znak ostrava jih

Text: Y. Lišková. Foto: R. Čech. Střih videa: M. Bartovská (9.A). Organizace aktivity: Z. Jírů Šimůnková, Y. Lišková, I. Koczonová, V. Rymiecová, L. Fialová, R. Foltýnová, K. Vlčková, D. Kořenková, K. Bartková, E. Kaucká.