Květnové dny v naší školní družině

Květen byl plný zábavných aktivit, u kterých jsme zažili spoustu radosti. Na začátku měsíce jsme s dětmi oslavili mezinárodní Den Slunce. Připomněli jsme si, čím je pro nás Slunce důležité, jakou má funkci a k čemu se využívá. Moc nás bavilo společné tvoření se sluneční tématikou.

Díky sluníčku, které jsme si nejspíš našimi výrobky přivolali, jsme většinu času mohli trávit na našem školním multifunkčním hřišti. Děti zde sportovaly, hrály různé míčové hry a společně vymýšlely nejrůznější pohybové aktivity.

Dny v družině jsme si také zpestřili vědomostními hrami a úkoly. Vyzkoušeli jsme si různé hry a hlavolamy pro zlepšení paměti, postřehu, trpělivosti nebo logického myšlení. Do všech her se děti zapojily s velkým nadšením a naplno si je užily.

A nezapomněli jsme ani na naše maminky. Společně jsme jim k jejich svátku vyrobili přáníčka plná srdíček nebo květin a také drobné dárečky od srdce.

Než jsme se nadáli, byl květen u konce. Už nás čeká poslední měsíc do prázdnin a již teď se těšíme, co nám červen přinese.

Text: K. Brychtová. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.