Jarní koncert žáků naší školy

Napjaté očekávání, nedočkavost, radost i tréma byly pocity dětí, které v pátek 26. května vystoupily na tradičním Jarním koncertě žáků ZŠ Krestova v Ostravě-Hrabůvce. Koncert bývá pokaždé vyvrcholením půlročního snažení dětí z 1. až 9. tříd a koná se v sále K-Tria na ulici Dr. Martínka.

Letos se v programu představila řada sólových zpěváků, instrumentalistů i recitátorů, pěvecké sbory Koťata a Čtyřlístek, dva flétnové soubory, část programu zazněla i v angličtině. O moderování koncertu se postarala dvojice žáků z páté třídy a o výzdobu prostor žáci ze tříd s výtvarným zaměřením.

Jarní koncert se nesl ve velmi slavnostní atmosféře za účasti rodičů a široké veřejnosti a sál o kapacitě 220 míst byl zaplněn do posledního místa. Všechny účinkující děti (bylo jich přes 160) byly odměněny nejen potleskem přítomných diváků, ale také drobným dárkem, který jim věnoval pořadatel akce, Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ Krestova.

Veliké poděkování patří také Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, který se prostřednictvím účelové dotace významnou měrou podílel na pokrytí nákladů spojených s pořádáním akce. znak ostrava jih

Text: Y. Lišková. Foto: M. Dudzik.