Finále Talent show

Dne 31. května proběhlo v kině Luna finálové kolo Talent show Ostrava-Jih. Této akci předcházela školní kola v pěti základních školách obvodu Ostrava-Jih.

Za naši školu byl nominován za 1. stupeň Jan Pražák z 2. A, který hrál na elektrickou kytaru a zpíval píseň Sluneční hrob od Vladimíra Mišíka. Za 2. stupeň vystoupil Vojtěch Kocián z 6. A, který hrál na housle dvě skladby, Koncert od Friedricha Seitze a Včelu od Franze Schuberta.

Všech 10 soutěžících předvedlo skvělé výkony. Sedmičlenná porota se skládala ze zástupců městského obvodu Ostrava-Jih a z odborníků z oblasti kultury.

Honzíka si vybralo vedení muzikálu Národního divadla Moravskoslezského do hlavní role v muzikálové adaptaci slavného románu Charlese Dickense Oliver Twist. Muzikál Oliver! bude mít premiéru 5. října 2023. Vojta se zúčastní mnoha dalších kulturních akcí.

Vystupující byli odměněni dárkovou kartou AVION. Výherce můžete vidět na Slavnostech Jihu ve dnech 17. a 18. června.

Z výkonů bylo zřejmé, že si všechny děti show užily, a to je to hlavní! Jistě budou inspirací mnoha vrstevníkům. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

📺Reportáž o akci zde

Text: L. Vařáková. Foto: M. Grobe.