Den sv. Valentýna

Asi není potřeba představovat, jaký svátek se slaví 14. února. Na tento den připadá sv. Valentýn, den všech zamilovaných, který jsme si připomněli i u nás ve škole.

Kdo však byl svatý Valentýn? Kde bychom hledali kořeny tohoto svátku? Co si lidé v tento den předávají ? A na mnoho dalších otázek valentýnského kvízu mohli žáci po dobu jednoho týdne hledat odpovědi.

Z množství správně vyplněných, odevzdaných kvízů bylo vylosováno dvanáct šťastlivců, kteří získali za své znalosti sladkou odměnu.

Kromě nadšenců vědomostních soutěží si přišli v tento den na své i příznivci focení. Každý, kdo chtěl, mohl v tento den zachytit prchavost okamžiku ve valentýnském fotokoutku, kde nechyběly ručně vyráběné rekvizity, určené nejen zamilovaným.

Text a organizace aktivity: M. Sekelová. Foto: J. Salavová.