CLIL in Geography: Planning my holiday

Žáci 9. ročníku v rámci výuky CLIL v zeměpisu měli za úkol naplánovat dovolenou svých snů. Cílem tohoto projektu bylo nejen procvičit si jazykové dovednosti v angličtině, ale také rozvíjet kreativní myšlení, schopnost plánování a finanční gramotnost.

Mezi oblíbené destinace patřily exotické lokality jako Thajsko nebo Spojené arabské emiráty a evropské metropole, např. Florencie a Barcelona. Studenti zvolili jak pětihvězdičkové hotely, tak i cenově dostupnější varianty. Připravili podrobný itinerář, který zahrnoval vše od návštěv památek, výletů do přírody, sportovních aktivit, až po relaxaci na pláži. Každý tým musel pečlivě spočítat náklady na svou dovolenou.

Bylo zajímavé sledovat, jak někteří studenti dokázali optimalizovat svůj rozpočet, aby si mohli dovolit více zážitků. Sestavili také seznam věcí, které je třeba si vzít na cestu. Součástí projektu bylo uvést možná rizika, jako jsou turistické pasti, zdravotní problémy a kulturní rozdíly.

Výsledné plány byly dobře promyšlené a realistické. Doufáme, že si studenti své dovolené snů jednou splní.

Výuku metodou CLIL uskutečňujeme díky projektu Škola pro život IV, který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostravy částkou 315 tisíc Kč.  

Text a foto: L. VařákováVedení aktivity: L. Vařáková, Š. Zezulková.