Zkrášlujeme okolí naší školy

Okolí naší školy nám není lhostejné, proto jsme se rozhodli do trávníku před školou vysadit několik stovek jarních cibulovin. První etapa tohoto oživení proběhla na podzim loňského roku, kdy cibulky sázeli žáci letošní 7. A.

Dílo se povedlo, na jaře již byla část trávníku posetá květy červených tulipánů a bílých narcisů. Veřejnosti a i našim žákům se rozkvetlý jarní trávník moc líbil.

Proto jsme tento první říjnový pátek s výsadbou pokračovali. Zahradníci z 6. B vzali rýče a sázeli cibulky narcisů a tulipánů směrem ke školní jídelně. Na výsledek jejich práce si však musíme počkat celou zimu až do příštího jara.

Touto aktivitou rozvíjíme u našich žáků jejich přírodovědný talent, podporujeme jejich zájem o životní prostředí a aktivní péči o místo, ve kterém žijí.

Nákup cibulovin jsme zajistili z projektu Krestovský triangl III., který statutární město Ostrava podpořilo částkou 500 tisíc Kč v rámci dotačního řízení Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy pro rok 2022.

Text: M. Zemánek. Foto: V. Rymiecová, M. Zemánek. Realizace aktivity: Žáci tříd 6. B, 7. A, V. Rymiecová, M. Zemánek.