Uspávání broučků na Krestovce

Poslední říjnové odpoledne se na naší škole sešly děti společně se svými rodiči, aby uspali broučky žijící na školní zahradě. Děti čekala spousta úkolů, vytvořily si vlastního broučka, pomohly hovniválům doválet kuličku na správné místo, překonaly dráhu lučního koníka, pozorovaly a hledaly zvířátka ukrytá v naší škole a připravily broučkům pelíšky.

Při tak náročné práci všem pořádně vyhládlo a přišlo jim vhod občerstvení, které bylo připraveno ve vestibulu školy. Účastníci posíleni grilovanými buřty, muffiny, perníčky nebo vanilkovými rohlíčky se mohli vydat ke splnění posledního úkolu. Rozsvítili jsme si lampiony nebo lucerničky a vydali jsme se na lampionový průvod kolem školy. 

Letos nám počasí příliš nepřálo, ale i tak jsme se moc pobavili a už teď se těšíme na příští společnou akci. Děkujeme všem rodičům, kteří se nezalekli počasí a své ratolesti😉na akci doprovodili.

Text: J. Salavová. Foto: L. Fialová, J. Salavová. Organizátoři akce: H. Holoubková, J. Salavová, V. Kapičáková, J. Rabatinová, T. Kroker, M. Gabrielová.