Halloween v družině, aneb my se strašidel nebojíme

Jedno krásné říjnové odpoledne nás navštívil skřítek Pavučinka. Připravil si pro nás strašidelnou stezku plnou děsivých úkolů, podle kterých jsme měli Pavučinku najít. Všechna oddělení školní družiny překonala svůj strach a vydala se strašidelnou stezkou. Zvládli byste projít pavučinou plnou pavouků? My ano! Také jsme uvařili čarodějnický lektvar plný stonožek, žab a hřibů. Tyto jednotlivé úkoly nám daly indicie, abychom našli ztraceného Pavučinku. A povedlo se! Pavučinka se schoval do křoví, aby unikl před všemi strašidly. Na závěr jsme si společně zatančili a dostali odměnu. Hurá, scary challange dokončena!

Další říjnové dny jsme tvořili halloweenské dekorace: 3D dýně z papíru, vyřezávané dýně, pavučiny, čarodějnice. Nastal den, na který jsme se všichni těšili, den všech strašidel, Halloween. Oblékli jsme se do různých kostýmů čarodějnic, příšerek, kouzelníků, upírů a začala hra Hádej, kdo jsem aneb Poznej svého kamaráda. Na tento den budeme hodně vzpomínat díky krásným fotografiím a výrobkům. Těšíme se příští rok! Strašidlům pa!

Text: L. Grondolská. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.