Únorové veselí

Únor se v naší družině nesl ve znamení lásky a veselí. Jako každý rok jsme oslavili období masopustu karnevalovou zábavou. Všichni jsme se připravovali už několik dní předem. Vyráběli jsme nejrůznější masky a škrabošky a zdobili třídy, aby mohlo začít odpoledne plné soutěží a her. Čas pro všechny milovníky tance, ať už ve dvojicích s balónkem opřeným o čelo, nebo samostatně. Zlatým hřebem bylo vyhlášení tomboly, a nebyla to tombola ledajaká, neboť odměnu vyhrál úplně každý.

Důležitým datem byl pro nás také 14. únor a děti se na něj velice těšily. Poté co si užily valentýnské tvoření, potěšily svými přáníčky všechny blízké včetně kamarádů.

I přes všechnu zábavu tráví děti v naší družině spoustu času venku. A právě zimní čas nám umožňuje připomenout si, která zvířátka přezimují u nás, co jedí a jak o ně pečovat. Vydali jsme se tedy po jejich stopách a měli tak možnost potkat zajíce, vrány nebo bažanty.

Text: M. Ptáčníková. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.