Atletické přebory základních škol obvodu Ostrava-Jih: máme bronzovou medaili

Ve středu 6. března byla Atletická hala města Ostrava plná nadšených sportovců z řad žáků základních škol obvodu Ostrava-Jih. Konaly se zde Atletické přebory městského obvodu Ostrava-Jih 2024. Každá základní škola mohla nominovat až 2 smíšená družstva (5 dívek a 5 chlapců 8. třídy, 5 dívek a 5 chlapců 9. třídy). Soutěžilo se v pěti disciplínách v dané kategorii (žákyně: 60 m, 600 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 3 kg; žáci: 60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4 kg) a smíšené štafetě 4 x 200 m.

Naši školu reprezentovali žáci 9. ročníku: Adrian Rác (60 m), Šimon Byrtus (800 m), Vojtěch Ščerba (skok daleký), Zakariya Ismail (skok vysoký), David Koliba (vrh koulí 4 kg), Lucie Urbanová (60), Karolína Madlová (600 m), Michaela Bartovská (skok daleký), Eliška Kavuljáková (skok vysoký), Valentýna Jakubowská (vrh koulí 3 kg), Vojtěch, Michaela, Lucie a Adrian závodili ve smíšené štafetě 4 x 200 m.

Jak jsme uspěli? Adrian si odnesl bronzovou medaili v běhu na 60 metrů. Na 5. místo dosáhl David svým výkonem ve vrhu koulí. Vojta se umístil na 6. pozici ve skoku dalekém. 7. místo vybojovali Zaky (skok vysoký) a Valentýna (vrh koulí).

Všem sportovcům děkujeme za maximální nasazení, vzájemnou podporu a výbornou reprezentaci naší školy.

  Celkové výsledky jsou k dispozici zde.

Text, foto a příprava soutěžících: Š. Zezulková.