Třída 8. A rozhýbala svět

I když jen ten plastelínový v animačním studiu Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Čtyřhodinový program Rozhýbej svět začal nahlédnutím do historie animace. V praktické části se žáci ponořili do světa kreativity, nekonečné trpělivosti, preciznosti a týmové souhry.

Jaký byl jejich úkol? Vytvořit 45sekundový videoklip k vylosované písničce. V nabídce byl například song Tři čuníci od Nohavici nebo Auta od Uhlíře a Svěráka. Z plastelíny, kostek Lega a papíru vyrobili vlastní postavičky a kulisy. Pak se pustili do stop motion animace, která spočívá ve fotografování statických scén a postupném posouvání objektů, čímž se vytváří iluze pohybu. Nafocených nejméně 150 snímků následně žáci zpracovali v programu iMovie, přidali hudbu a titulky. Při závěrečném promítání vytvořených 3D animací se všichni náramně bavili a vzájemně se ocenili potleskem.

Projektový den Rozhýbej svět ukázal, jak důležité je poskytovat žákům příležitosti k objevování a rozšiřování svých dovedností i mimo běžnou výuku. Tato forma interaktivního a praktického vzdělávání v inspirativním prostředí podporuje nejen jejich tvořivost a schopnost pracovat s moderními technologiemi, ale také u žáků rozvíjí spolupráci, komunikační schopnosti, inovativní myšlení a schopnosti řešení problémů.

Text, foto a organizace aktivity: I. Čechová