The Cooking Show and The Mad Professor

V předvánočním čase naši školu navštívil australský rodilý mluvčí s vysoce interaktivními, vizuálními a humornými představeními Kuchařská show a Šílený profesor.

Celá představení byla vedena v angličtině tak, aby všichni žáci byli schopni porozumět a měli možnost se do představení zapojit.

V kuchařské show si mladší děti procvičily slovíčka, čísla, krátké věty týkající se jídla a vaření, výslovnost i novou písničku. Pan šéfkuchař s italským šarmem za pomoci dětí vykouzlil ve své kuchyni různé dobroty od palačinek přes špagety s masovými kuličkami až po kouzelný dort.

V představení Šílený profesor si děti procvičily řadové číslovky, průběhové tvary sloves, minulý čas i slovní zásobu týkající se chemických pokusů. Šílený profesor představil dětem zajímavé pokusy s předměty, který každý z nás denně používá doma v kuchyni či koupelně. Děti mu úspěšně asistovaly a dostaly tak lekci nejen z angličtiny, ale i přírodních věd.

Text: L. Fialová. Foto: L. Fialová, V. Kapičáková.