Talent City 2023

V rámci letošního ročníku konference Talent City 2023 navštívily třída 4. A a 8. A velmi inspirativní workshopy. Workshopy byly zaměřeny na kreativitu, vědu, techniku a digitální kompetence. Osmáci absolvovali workshop zaměřený na robotiku a virtuální realitu. Čtvrťáci se nejdříve dle zájmu rozdělili na workshopy vedené střední uměleckou školou a lektory zábavného vědeckého parku VIDA a poté se společně obě skupiny seznámily s robotem NAO.

Na workshopu se střední uměleckou školou si děti vyzkoušely práci se sádrou a vyrobily si autorský deník, který si i typograficky vyzdobily. Během workshopu vědeckého parku VIDA se žáci seznámili s tím, jak putuje jídlo naším tělem, k čemu slouží jednotlivé orgány naší soustavy, jaký vliv má na nás to, co jíme, a získali spoustu dalších zajímavých informací.

Obě třídy byly nadšené schopnostmi malého humanoidního robota NAO, který umí reagovat na jednoduché pokyny, rozumí lidskému hlasu, ale zvládnul si s dětmi i zatančit a zahrát fotbal.

Text: L. Fialová. Foto. L. Fialová, L. Kořínková.