Simulované zastupitelstvo

Žáci základní školy a členy zastupitelstva? Ano, čtete správně. Přesně tuto možnost totiž dostalo pět vybraných žáků naší školy. Ti se v polovině června ve dvoudenním simulovaném zastupitelstvu na ÚMOBu-Jihu spolu se žáky dalších škol z obvodu seznámili s komunální politikou, probírali problematiku našeho obvodu a hledali vhodná řešení, která by zlepšila život tamním občanům.

Žáci se na základě svého zájmu a vize v řešení vybraného problému seskupili do skupin a následně založili politickou stranu hledající návrhy na jeho řešení. Debatovali, využívali mapy a také dostali možnost si vyslechnout názory pana starosty M. Bednáře, pana primátora J. Dohnala i dalších radních, kteří se na jedinečnou akci přišli podívat.

Druhý den politické strany horlivě představovaly své návrhy dočasným zastupitelům ze stran žáků, ale především panu místostarostovi R. Ivanovi, který organizoval hlasování a v mnoha ohledech přislíbil pomoc v probíraných tématech, což žáky velmi motivovalo při jejich práci.

🟦O akci si můžete přečíst také na webu Ostrava-Jih zde. znak ostrava jih

Text, foto a organizace aktivity: R. Tomalová. Foto: M. Grobe.