Radost v době adventní

Vůně vánočního cukroví, lesního jehličí a první zapálená svíčka každoročně odstartuje období adventu, období symbolizující porozumění, klid mezi lidmi a myšlenku obdarování.

I v letošním roce tomu u nás na škole nebylo jinak. Každá třída darovala část svého výdělku z vánočního jarmarku a žákovský parlament vybral z návrhů jednotlivých tříd jednu organizaci, které náš společný příspěvek předá.

Radost v podobě charitativního daru ve výši 8 650 Kč věnovaly naše děti organizaci HAiMA, která se zaměřuje na péči o rodiny dětských onkologických a chronických pacientů léčících se ve FNO.

V tomto předvánočním čase pak zástupci Žákovského parlamentu Má to smysl šli předat charitativní dar přímo do centra ostravské pobočky organizace HAiMA, do Fakultní nemocnice Ostrava, kde se v přátelské atmosféře provoněné vánočním punčem mj. dozvěděli o jejím fungování a veškerých aktivitách připravovaných pro dětské pacienty.

Jsme rádi, že se nám podařilo tímto dobrým skutkem potěšit všechny, kteří to v těžké životní situaci nejvíce potřebují.

Text, foto a vedení žákovského parlamentu: M. Sekelová.