Pla(s)teosaurus – jsme součástí celorepublikového projektu

Během prázdnin se naše škola zapojila do unikátního projektu, který má za cíl upozornit na výrazné změny klimatu, které ovlivňují vymírání druhů na planetě Zemi.

Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Plastenco a PETMAT zorganizovala vytvoření téměř šestimetrové sochy dinosaura Pla(s)teosaura. K jejímu vytvoření byla využita technologie 3D tisku s využitím recyklovaného plastu. Socha je vytvořená ze 416 dílů, které vytiskli 3D tiskaři z celé České republiky. Jeden dílek byl vytvořen také na naší školní 3D tiskárně.

Socha bude v Praze slavnostně odhalena již 13. října tohoto roku v rámci Global Goals Summitu a následně přenesena do Národního muzea, kde bude součástí dočasné expozice.

Více informací naleznete 🦕 zde a zde.

Text, foto a realizace aktivity: M. Zemánek