Otevřeli jsme Meditační zahradu na Krestovce

Pergola pro piknik a mezigenerační učení, dřevěná posezení, lehátka a polštáře, meditační zóna, javorárium z japonských javorů, okrasné stromy, keře, nášlapný mech a květiny. Oáza klidu a pohody v atriu naší školy.

Hudebním vystoupením a přestřihnutím pásky se 7. května slavnostně otevřela Meditační zahrada na Krestovce. Sloužit bude žákům naší školy a také veřejnosti. Slavnostního přestřižení pásky se ujali místostarostka Martina Jarošková, místostarosta Martin Kret a radní Vlasta Gazdová společně s ředitelkou naší školy Věrou Rymiecovou.

Pro prvňáčky, deváťáky a seniory ze Senior klubu při DK Akord v Ostravě-Zábřehu byl připraven bohatý program – kreativní a badatelské aktivity, deskové hry, sportování, jóga, opékání párků. Společně strávený čas byl plný radosti, smíchu, inspirace a vzájemně obohacujících okamžiků. Opět se potvrdila důležitost posilování mezigeneračních vztahů.

Meditační zahrada spolu s relax zónou a multifunkčním hřištěm nabízí všem generacím možnost relaxace, setkávání, pospolitosti a aktivního trávení volného času. Příjemné prostředí naší školní zahrady tak přispívá k rozvoji komunitního života v našem obvodu.

Realizace Meditační zahrady na Krestovce pro všechny byla financována z participativního rozpočtu Městského obvodu Ostrava-Jih. logo

📺Reportáž televize Polar zde a také zde.

Foto: M. Grobe, I. Čechová. Organizace doprovodných aktivit: K. Bartková, M. Gabrielová, H. Holoubková, M. Šípová, M. Kaločová, R. Holuša, Z. Jírů Šimůnková, ZUŠ Leoše Janáčka Ostrava-Vítkovice.