Noc s Andersenem

Letos se naše škola zapojila do celosvětové akce na podporu dětského čtení, a to živou Nocí s Andersenem. Na přelomu pátku a soboty nocovali nadšení čtenáři z třetích tříd ve škole.

Večer začal poslechem zdravice pana prezidenta Petra Pavla, který v ní vyjádřil podporu dětem, čtení a literatuře obecně. Poté se zvídaví třeťáci ponořili do světa Hanse Christiana Andersena, povídali si o jeho životě a díle, doplnili jeho portrét. Ale to nebylo všechno! Jaká by to byla noc s Andersenem bez četby jeho nejslavnějších pohádek. Děti si vybraly Císařovy nové šaty a Ošklivé káčátko. Nechyběl ani vědomostní kvíz o naší zemi, dětských spisovatelích a zajímavostech z celého světa.

Aby byla noc ještě kouzelnější, čekala na kluky a holčičky v prostorách školy noční pohádková bojovka s malým překvapením na konci. Večeři a snídani pro fandy čtení připravila paní Markéta a žákyně z 9. A. Palačinky byly báječné! Když si děti večer zalezly do spacáků, měly ještě čas na četbu svých oblíbených knih nebo poslech audioknihy.

Ráno probudila naše nocležníky vůně velikonočního beránka. Po skvělé snídani pak děti napsaly na barevné stuhy svůj vzkaz, oblékly se a vyšly na školní zahradu. Tady všichni účastníci dobrodružné Noci s Andersenem pokřtili strom Pohádkovník a ozdobili jej připravenými stužkami se vzkazy.

Foto a text: T. Kroker. Organizace aktivity: T. Kroker, I. Koczonová, K. Vlčková, H. Holoubková, M. Gabrielová, K. Brychtová.