Jak malí a velcí tvořili a hledali

Konečně! Malí a velcí kamarádi z 1. A a 9. A se na společné dvouhodinové jarní setkání moc těšili.

Velcí kamarádi pomohli prvňáčkům s jarní výzdobou třídy, malí vybarvovali a stříhali, velcí lepili. Papírové vázičky s pestrobarevnými tulipány a křehkými narcisy vnesly do učebny veselou a prosluněnou jarní náladu.

Spolupráci, trpělivost, postřeh, čtení s porozuměním, psaní a vtip prokázali malí a velcí při hledání jmen k dvaceti rozkošným příšerkám. Objevili třeba Očivalku, která je šťastná, že dostala nové brýle. Našli také Fofrmíra, který trénuje na závod v běhu. Poznat Dumalína, který přemýšlí, kolik je tři plus tři, bylo pro malé i velké hračka. Za skvělé zvládnutí příšerkovské výzvy dostali malí i velcí objevitelé velikonočního čokoládového zajíčka.

Text, foto a organizace aktivity: I. ČechováJ. Rabatinová.