Hrajeme si na Van Gogha – malba Sakury

Ve výtvarné výchově jsme si ve 2. A hráli na slavného malíře Van Gogha a malovali jsme kvetoucí sakuru.

Děti se dozvěděly mnoho informací o tomto malíři a zhlédly také film O obilných polích a oblačném nebi, kde mohly vidět nejslavnější díla Van Gogha jako jsou Hvězdná noc, Slunečnice, Kosatce a autoportrét samotného Van Gogha.

K malbě sakury jsme využili tempery, vodu, štětce, houbičky pro texturu mraků a prstovou techniku pro okvětní lístky a listy.

Možnost realizovat výuku metodou CLIL máme díky projektu Škola pro život II. z Programu na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostravy pro rok 2021/2022. Částkou 250 tisíc Kč můžeme podpořit denní výuku anglického jazyka v mateřské škole a výuku metodou CLIL ve výtvarné výchově a ve světě práce na 1. stupni základní školy, v informatice a zeměpisu na 2. stupni základní školy. 

Text, realizace aktivity a foto: V. Rymiecová