ROBO-den

Dvě hodiny ve světě informačních technologií a robotů? Ano! Objevitelé z 3. C si tyto dvě hodiny náramně užili. Hravou formou pomocí interaktivní prezentace získali základní znalosti o informačních technologiích. Nejvíce je ovšem zaujal hlavní bod programu – miniaturní robot ozobot.

Ozoboty je možné rychle a snadno programovat pomocí kresby – barevných kódů (tzv. ozokódů). Týmy třeťáků splnily všech pět úkolů: 1. Poznej svého robota., 2. Ovládej ho. 3. Splň výzvu. 4. Připrav ho na závod. 5. Udělej z něj superhrdinu.

Ozobot u dětí rozvíjí kreativitu, logické a informatické myšlení, učí základům programování a robotiky. Tento malý robot velikosti golfového míčku věrně simuluje nasazení robotických technologií v reálném světě. V současnosti roboty, kteří fungují na podobných principech jako ozobot, využívají např. skladovací a spediční firmy, zemědělské firmy, nemocnice (rozvoz jídla a prádla).

ROBO-den je jednou z mnoha nabídek programů projektu Zlepši si techniku, kterým VŠB – Technická univerzita Ostrava popularizuje vědu a techniku. Dvouhodinový interaktivní workshop lektorsky a finančně zajišťuje společnost TietoEVRY.

Foto a organizace aktivity: K. Vlčková.