Přišel k nám Mikuláš

Začalo to už ráno při příchodu do školy. I když tři pekelníci u vchodu vypadali děsivě, byli moc milí a pro hodné děti měli připravené bonbony.

Obejít s mikulášskou nadílkou celou školu je pro jednoho Mikuláše nelehký úkol, ale dva Mikuláši se svými družinami hlučných čertů a usměvavých andělů to zvládli skvěle. Do každé třídy přišli, na každé dveře čerti silně zabouchali. O všech dětech věděli, zdali byly hodné nebo se o nich píše v knize hříchů. Hodné děti Mikuláš pochválil, zlobivé se vykoupily pěknou básničkou nebo písničkou. A křehcí andělé tak mohli rozdat balíčky s dobrotami všem dětem.

Pondělní mikulášská nadílka pokračovala i ve školní jídelně. Anděl naléval polévku. Mikuláš a čerti připravovali hamburger s masem, sýrem a zeleninou. Všechny děti dostaly od Mikuláše sáček dobrot a ovoce.

Také děti v naší Mateřské škole Ignáta Herrmanna Mikuláši, čertům a andělům zazpívaly, přednesly básničku a těšily se ze sladké nadílky.

Organizace aktivity: žáci 9.A, 9. B, K. Bartková, Y. Lišková, E. Němčeková, pan školník, paní vedoucí školní jídelny, paní kuchařky, paní uklízečky

Foto: J. Salavová, M. Šuniarová, E. Němčeková, I. Čechová