Naši prvňáčci se vydávají na objevitelskou cestu za poznáním

4. září jsme slavnostně uvítali naše nové prvňáčky. Celé uvítání bylo laděno do vesmírného tématu. Prvňáčci se seznámili se svými novými důstojníky, paní učitelkou Janou Kvapilovou (1.A), paní učitelkou Šárkou Ďáskovou (1.B) a paní učitelkou Veronikou Kapičákovou (1.C). Děti přivítali také vrchní admirál, pan místostarosta Radim Ivan, a kapitán naší vesmírné lodi, paní ředitelka Věra Rymiecová.

Každý prvňáček má i svého průvodce z 8. či 9. třídy, který se o něho bude starat celý školní rok. Spolu podniknou během celého roku spoustu zajímavých projektů.

Prvňáčci si svůj první den ve škole opravdu užili. Kromě krásné atmosféry budou vzpomínat i na nádherné dárečky, které dětem věnoval Městský obvod Ostrava–Jih a Moravskoslezský kraj.

Věříme, že naši noví prvňáčci vykročili tou správnou nohou, a nezbývá než jim popřát dobrý start.

Text: L. Fialová. Foto: L. FialováD. Kořenková, I. Čechová.