Multimediální klub: práce s makro objektivem a zeleným plátnem

Při našem dalším setkání Multimediálního klubu jsme si představili makro objektiv. Žákům se při focení oka potvrdilo, že makro objektivy jsou designované tak, aby mohli jít s objektivem co nejblíže a objekt focení byl tak co největší.

Poté se zkoušelo nové zelené plátno, pomocí kterého jsme si mohli ukázat, jak nám focení před zeleným plátnem zjednoduší výměnu pozadí jak u fotografie, tak u videa. Takto nafocené fotografie žáci přetvářeli v aplikaci na umělecké obrázky jako Plavba na Titanicu, Čarodějka z Bradavic a další….

Multimediální klub podporuje projekt Triangl IV., který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy pro rok 2023 částkou 500 000 korun. 

Realizace kroužku, fotografie a text: Č. Rymiec, R. Čech