Jak malí a velcí vyráběli brčkové rakety

Malí objevitelé z 1. A se vydali na návštěvu za svými kamarády z 9. A. Protože to byla jejich první návštěva ve vesmírné kajutě deváťáků, museli u jejího vchodu vyťukat správný kód a naskenovat otisk ruky. Dveře se otevřely a malé i velké čekala společná hodina plná smíchu, povídání, tvoření, mlsání, foukání a radosti.

Společné vyrábění a testování brčkových raket (straw rockets) všechny moc bavilo. Malí vybarvovali a foukali, velcí stříhali a lepili. Spotřebovanou energii pak všichni raketoví konstruktéři doplnili v baru s vesmírnými pochoutkami. V nabídce bylo: Rocket Fuel, Alien Muffins, Pizza Stars, Space Bears, Planets Chocolate Banana, Sweet Galaxy a Chocolate Moon Rocks.

Škoda, že je 45 minut tak krátký čas. Příště se ale užijeme více – celé dvě hodiny na Halloweenské party! Moooc se těšíme!

Text, foto a organizace aktivity: I. Čechová, J. Rabatinová.