Červen – měsíc letní nálady

Vlády se ujal červen – poslední měsíc školního roku, který v sobě nese příslib letních radovánek a dlouhých, sluncem zalitých dnů. Příroda se probudila do plné síly, vzduch voní lípami a zahrady skýtají hojnost dozrávajícího ovoce, což vytváří nezaměnitelnou atmosféru nadcházejícího léta.

Po celém školním roce plném učení a domácích úkolů se děti vždy těší na venkovní aktivity, které jim umožní užít si s kamarády příjemné slunečné dny v bezpečném zázemí naší školní zahrady a zároveň se jen tak mimochodem dozvědět třeba i něco nového.

A co všechno jsme dělali? V týmových hrách zdokonalovali naši fyzickou kondici a především smysl pro spolupráci a fair play. Při relaxování na dekách ve stínu stromů byl čas na povídání a spřádání plánů na prázdniny. Na barevné stezce jsme hledali dobře ukrytý poklad. Letošní ročník „Cesty za pokladem“ byl zasvěcen tematice blížících se letních olympijských her. Malí sportovci zúročili hodiny tvrdého tréninku a podali doslova dechberoucí atletické výkony. V cílové rovince je sladká odměna opět právem neminula!

Školní rok je za námi a letní prázdniny otevírají dveře novým dobrodružstvím a nevšedním zážitkům. A nám nezbývá než se rozloučit a poděkovat dětem za jejich bezprostřednost, upřímnost a nekonečnou inspiraci. Děkujeme rovněž rodičům za celoroční spolupráci, podporu, trpělivost a důvěru. Těšíme se na viděnou v září nového školního roku 2024/2025.

Pohodové, zážitkové prázdniny přeje všem celý tým vychovatelek školní družiny!

Text: Z. Kašíková. Foto a realizace aktivit: kolektiv vychovatelek ŠD.