Beseda se záhadologem

Minulost nikdy neřekne poslední slovo. To, co bylo, se nečekaně vrací. Zdá se, že všude okolo nás se zachovaly neviditelné stopy osudů našich předků, jejich tváře, hlasy i pocity. Tyto otisky jsou dobře ukryty pod nánosem novověku, ale za zcela mimořádných okolností vystoupí znovu napovrch a zjeví se v plné síle.“

To jsou slova ostravského spisovatele, cestovatele a scénáristy PhDr. Arnošta Vašíčka, se kterým se mohli žáci tříd 7 .B, 8. A a 9. A osobně setkat v pondělí 17. ledna na besedě Tajemný svět legend konané na půdě naší školy.

Spisovatel na ní poodhalil některá z tajemství a záhad, která jsou spojena s lidskými dějinami, a to nejen na území naší země nebo Evropy, ale i na dalších kontinentech. A o tom, že je takových záhad opravdu velké množství, svědčí i řada knih, filmů a televizních pořadů, které pan Vašíček vytvořil.

Beseda s panem Vašíčkem byla natolik inspirativní, že se někteří žáci ihned vydali do knihovny, aby se s jeho dílem seznámili blíže.

Beseda byla realizována díky projektu MAP ORP Ostrava II.

Text: Y. Lišková. Foto: J. Salavová.