Krestovský triangl III. – rozvíjení přírodovědné, technické a čtenářské gramotnosti MŠ

Statutární město Ostrava podpořilo částkou 300 000 Kč projekt naší mateřské školy Triangl III. přihlášený do dotačního řízení Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu v oblasti rozvoje talentu, technických a přírodních věd a funkční gramotnosti na území statutárního města Ostravy pro rok 2022.

Projekt je pokračováním projektu Triangl II.

Projektem chceme vzbudit touhu po poznávání a vědění, podporovat dětskou zvědavost. Badatelskou, pěstitelskou, pozorovací, pracovní činností se dopracovat k odpovědím na otázky „… a proč…“ Rozvoj technické, přírodovědné a funkční gramotnosti máme zájem podpořit pomocí těchto aktivit:

• Práce s nadanými napříč programem MŠ
  • Práce přírodovědného klubu

Finanční částkou podpoříme vzdělávání pedagogů: knihy, semináře a konference. Realizace všech klíčových aktivit bude probíhat jak v klubu, tak obohacením výuky v MŠ, formou projektových dnů, workshopů, ve spolupráci s DOV, MTU, odborníky z řad rodičů a firem.

Udržitelnost našeho projektu: Problematice podpory nadání se věnujeme už třetím rokem, stala se běžnou součástí našeho výchovně vzdělávacího programu. Projekt zachovává vzájemnou kontinuitu mezi předškolním a základním stupněm vzdělávání. Dobrou praxi šíříme sdílením našich prezentací na veřejnosti a spoluprací s dalšími mateřskými a základními školami a s dalšími subjekty, které se zabývají vědou a rozvojem talentu.

Text a plakát: V. Rymiecová