Erasmus+ mobility žáků

V rámci projektu Erasmus+ jsme navázali spolupráci s mnoha zahraničními školami, do kterých se vydají postupně žáci naší školy.

Tyto zahraniční mobility umožní žákům poznat, jak vypadá výuka v zahraničí. Jako první se uskuteční mobilita do španělské školy ve městě Elda, která se nachází nedaleko známé přímořské španělské destinace Alicante. 12 španělských žáků přicestuje v listopadu 2023 k nám do školy a budou ubytováni u rodin žáků naší školy. V rámci výměnného pobytu poletí 12 našich žáků v květnu 2024 s doprovodem učitelů do Španělska, do města Elda.

Žáci budou na obou školách tvořit společný projekt, seznámí se s výukou v zahraničí, s kulturními, přírodními a sportovními zvyklostmi dané země.

Text, koordinátor projektu: V. Rymiecová.