ZOO Olomouc – Svatý Kopeček

I přes nepříznivou předpověď počasí jsme ráno 28. června nastoupili do Pendolina a vydali se směr Olomouc.
Po boji o přežití v MHD vystupujeme na zastávce ZOO a vydáváme se pěšky k hlavnímu vstupu. Malinko prší (asi 7 minut) a s nadějí na krásný den vstupujeme do brány zoologické zahrady. Vyzbrojeni fotografií plánku se pouštíme objevovat lesní prostředí této zahrady. Mezi výběhy a voliérami trávíme čas do oběda, který máme zajištěn v restauraci , která se nachází pod vyhlídkovou věží.
Po obědě míříme na Safari vláček a projíždíme místy, kde se normálně chodit nesmí. Po asi 30-ti minutové jízdě vystupujeme a objevujeme vše, co jsme do oběda nestihli.
Blíží se 15-tá hodina a my opouštíme zahradu a míříme zpět na zastávku směr hlavní nádraží – doufáme, že ranní autobusové peklo se již opakovat nebude. Do odjezdu vlaku do Ostravy zbývá pár minut a my rychle kupujeme pizzu a studené koly do vlaku – jejda….Pendolino má 70 minut zpoždění!!!
Dost času na další pizzy a koly 😁😃!!! Vydrželi jsme!!!
Naštěstí předpověď počasí nevyšla, vlak nás do Ostravy nakonec přivezl a přes všechny útrapy to byl krásný den!