Vzhůru do vesmírných laboratoří

Malí a velcí kamarádi z 1.A a 8.A zažili spolu další vesmírné dobrodružství. Celá mise započala předčítáním pohádky O hvězdě Hvězdičce a vesmírném prachu, která byla pro prvňáčky napsána speciálně k této příležitosti.

Hvězdný prach, objevující se v pohádce, malí kamarádi společně s těmi velkými přidávali ve hvězdné laboratoři č.1 do voňavých mýdel. Hvězdičky, srdíčka či mýdla ve tvaru kolečka s kapkou třpytivého hvězdného prachu svou vůní perníkového koření či vanilky prostoupila celou laboratoří.

Ale ani v druhé hvězdné laboratoři se nezahálelo. Podle vesmírného receptu malí kamarádi za pomoci těch velkých míchali připravené směsi dohromady, přidávali barvy a rozličné voňavé oleje, aby tak vyrobili hvězdné šumivé koule do koupele.

Chvíle společného tvoření si všichni bezesporu užili, a proto i tentokrát byla vesmírná mise úspěšná – můžete se o tom přesvědčit na fotografiích.

Text a foto: M. Sekelová. Vedení aktivity: M. Sekelová, J. Kvapilová