Výuka ve Světě techniky Ostrava: Roboti

Výuka 21. století, výuka v tvůrčím prostředí, výuka ve Světě techniky Ostrava, program Roboti v našem životě.

V teoretické části jsme si připomněli původ slova Robot, diskutovali jsme, kde se s roboty setkáváme v běžném životě. Seznámili jsme se s pravidly chování robotů, definovanými Isaacem Asimovem. Ujasnili jsme si pojmy humanoid, android, droid, AI (umělá inteligence).

Praktická část programu prověřila naši vytrvalost, spolupráci, efektivní komunikaci, kreativitu, trpělivost, zručnost, porozumění technickému návodu a algoritmické myšlení, což jsou dovednosti pro 21. století.

Ze stavebnice LEGO® Mindstorms®EV3 Education jsme v týmech postavili roboty s koly, řídící jednotkou, motory, dotykovým a ultrazvukovým senzorem. Pomocí správného pořadí příkazů přes řídící jednotku jsme roboty naučili jezdit, otáčet, zastavit se před překážkou.

Text, foto a doprovod na akci: I. Čechová.