Výstava výtvarné skupiny ŠestkA: Vidět jinak

Ani v době distanční výuky nepolevujeme ve výtvarné tvorbě a rozvoji kreativní stránky naší osobnosti. Využíváme digitální technologie, pozorujeme, vnímáme a interpretujeme svět kolem sebe, experimentujeme s materiály, světlem.

Inspirací nám tentokrát byl Olafur Eliasson (*1967), dánsko-islandský výtvarný umělec, představitel konceptuálního umění, který proslul svými velkoplošnými instalacemi, tvořenými zejména světlem, vodou, nebo dokonce teplem. Olafur Eliasson je umělcem, který dokáže vidět jinak. Pokřivil prostor, „zavěsil do vzduchu vodopád“, rozsvítil slunce uvnitř galerie, zpomalil odraz v zrcadle, nechal zmizet barvu. V galerii nechává návštěvníky všechna svá díla prožít, stávají se součástí jeho díla. Prochází duhou, mlhou, stanou se jednobarevnými. Ukázka zde.

Jaký byl náš úkol? Mobilem jsme fotili jednoduché předměty či linie přes čiré, zabarvené nebo pokřivené sklo. Přiložením minifotoaparátu v mobilu například přímo na sklo barevné vázy nebo broušeného skla jsme pozměnili realitu. Fotili jsme z různých úhlů, využívali funkci makro, mohli jsme použít světlo baterky, lupu. Zkoušeli jsme, objevovali, porovnávali, mazali, upravovali. Z vybraných fotek jsme vytvořili koláž.

Přejeme příjemnou prohlídku.

Vedení aktivity: I. Čechová.