Všichni za jednoho

První lekce etického kompasu byla zaměřena na spolupráci mezi námi a nechyběl samozřejmě ani třídní maskot Eda. Heslo mušketýrů bylo tedy na místě a úkol hodný bojovníků. Dva a dva střídající se týmy za povzbuzování kamarádů se snažily postavit věž z kostek. Řeknete si, co je na tom těžkého? Zkuste ale chytit s jednou rukou za zády v sedmi lidech kostku do gumičky jejím roztažením pomocí dlouhých provázků na konci kterých je každý jeden kamarád, zvednout ji do vzduchu, přenést na určené místo a takto vystavět onen co nejvyšší komín. V komunitním kruhu jsme pak rozebrali, co vše potřebujeme, aby se nám dobře pracovalo a spolupracovalo, jak spolu komunikovat, být v pohodě i v napjatých situacích. Třešinkou na dortu bylo vytvoření třídního stromu, jehož každý lístek (kamarád) nabízí něco, co rád poskytne celé třídě, něco v čem je dobrý a silný.