děti čtou knihu o sluneční soustavě

Velcí četli malým

Hlásíme se z naší další dobrodružné vesmírné výpravy. V pátek 17. ledna jsme společně s našimi průvodci prozkoumali sluneční soustavu.

Naši velcí kamarádi nám o sluneční soustavě četli z knihy Profesora Astrokocoura, té nejchytřejší kočky, jakou asi kdy potkáte. Dokonce má titul ze skoro všech vědních oborů, jaké pod sluncem existují!

Výpravná obrazová encyklopedie pro děti Profesor Astrokocour: Hranice vesmíru sklidila obrovský úspěch hned po svém anglickém vydání.

Dozvěděli jsme se, jak jsou planety velké, kolik jich je a jak se jmenují. Už víme, proč je Pluto smutné, kterým planetám říkáme „plynní obři“ a které planety mají podobně pevný povrch jako naše Země.

Profesor Astrokocour je velmi přátelský a má známé v celém nekonečném vesmíru. Jeho kamarád Paxi, malý objevitel z planety Ally-O, pro nás díky European Space Agency, ESA natočil úžasné video o sluneční soustavě. Můžete se na něj také podívat, zde.

Abychom věděli, kde jsme se čtením skončili, vyrobili jsme si společně s našimi velkými průvodci knižní záložky. Samozřejmě s raketou!