žákyně

Třída 8.A se techniky nebojí

Kreativní tvoření pomocí 3D pera, potisk plátěné tašky nebo hrnku na sublimační tiskárně. Žáci z 8.A ve Středisku volného času Ostrčilova rozvíjeli svou technickou gramotnost pro 21. století.

3D pero je unikátní technologie na vytváření 3D modelů, hraček, šperků, sošek a čehokoliv, co si dokážete představit. Při tvorbě využívá speciální plastové vlákno Filament, které se roztaví a během okamžiku ztuhne. To umožňuje vytvářet různé 3D předměty. 3D pero je zjednodušenou formou 3D tiskárny.

Při sublimaci se sublimační inkousty zahřejí na teplotu, při které zplyňují. V plynném stavu se spojí s různými polymerními materiály, čímž dochází ke smísení vlákna a barvy. Barva tak nezůstává na povrchu, ale vmísí se do textilie. Potištěný materiál tak zůstává bez dodatečné vrstvy a je nadále vzdušný.