vítězové soutěže

Studentská vědecká konference – Student Scientific Conference

S nadcházejícím jarem se Wichterlovo gymnázium již tradičně stává prostorem pro přehlídku skvělých jazykových a prezentačních schopností žáků základních škol a Wichterlova gymnázia.

Úkolem soutěžících je předvedení 10 minutové prezentace v anglickém jazyce s následnou pětiminutovou diskuzí. Téma je libovolné dle vlastního výběru soutěžícího.

Více než 40 soutěžících v letošním ročníku Studentské vědecké konference nabídlo pestrou paletu témat z oblasti vědy a techniky, sportu, sociologie, geografie.

Naši školu reprezentovali Kevin, Katka a Leona. Všechny prezentace měly vysokou úroveň a porota neměla jednoduché rozhodování.

V kategorii základní školy a nižší stupeň gymnázia dosáhl Kevin s tématem The Kobudo and Okinawan Weapons na úžasné 3. místo.

Katce udělila porota zvláštní ocenění za nejkontroverznější téma Punk Rock. Katčina energie podnítila zapálenou diskuzi a slovy poroty: „Kdybychom ji nezastavili, možná by diskutovala ještě teď.“

Vynikajícího úspěchu Kevina a Katky si velmi ceníme. Všem členům týmu děkujeme za reprezentaci naší školy, vážíme si jejich pracovitosti a
otevřenosti novým výzvám.

Text: H. Veličková.