S Krtkem do vesmíru

Poletíme vesmírem? A s kým? Určitě se zkušeným astronautem Krtkem!

Český pohádkový Krteček totiž letos oslavil desáté výročí své první dobrodružné výpravy do kosmu. Na palubu raketoplánu Endeavour STS-134 jej v roce 2011 pozval americký astronaut Andrew Feustel. Podruhé se osvědčil v roce 2018, kdy ve funkci „testovacího plyšáka“ ukazoval astronautům sílu gravitace. A vlastně úplně poprvé jej posadil do rakety již v roce 1966 jeho slavný tatínek a autor věhlasné série pohádek o Krtečkovi – pan Zdeněk Miler – v animovaném dílu „Krtek a raketa“.

Zajímavosti a kosmické příběhy, tvoření i vědomostní kvízy, kosmohrátky a na závěr hledání vesmírného pokladu na školní zahradě – takový byl červen se skvělým maskotem Krtkem.

Fotodokumentace a realizace akcí: J. Jastřembská, K. Brychtová, J. Kovářová, Z. Kašíková