Rotační výuka na prvním stupni od 12. dubna

Od 12. dubna se k prezenční výuce vrátí žáci prvního stupně. Půjde o rotační výuku, děti se budou jeden týden učit prezenčně ve škole, další týden se budou učit distančně doma.

liché týdny (tedy od 12. 4.) nastoupí k prezenční výuce třídy 1. A, 2. A, 3. A, 4. A a 5. A, v sudých týdnech (tedy od 19. 4.) budou mít prezenční výuku třídy 1. B, 2. B, 3. B, 4. B a 5. B.

Testování žáků bude probíhat samotestováním neinvazivními antigenními testy, a to každé pondělí a čtvrtek. Rodiče žáků 1. – 3. tříd mohou dětem při samotestování asistovat.

Pro 1. – 4. třídy v prezenční výuce bude otevřena i školní družina (ranní družina od 6 hod. do 7.30 hod., odpolední družina do 16.30 hod.).

Od pondělí 12. dubna bude také vařit školní jídelna. Žáci na prezenční výuce se mohou stravovat přímo ve školní jídelně od 11.45 do 13 hod., ostatní žáci si vyzvednou oběd do jídlonosičů (vně budovy školní jídelny, ze strany kanceláře vedoucí školní jídelny, od 11.15 do 11. 45 nebo od 13 do 14 hod.). Všichni žáci, kteří mají o oběd zájem, se musí sami ke stravování přihlásit na www.strava.cz (od 7. 4. od 14 hod.).

🟦 Odpovědi na nejčastější dotazy k testování a rotační výuce najdete na stránkách MŠMT zde.

🟦 MŠMT založilo k testování web testovani.edu.cz/pro-rodice

🟦 Leták o testování zde

🟦 Chcete-li si udělat představu, jak bude testování probíhat, můžete se podívat na instruktážní video MŠMT .