Řemeslo má zlaté dno

Naši deváťáci si v minulém týdnu vyzkoušeli zapojit elektrický obvod, míchali koktejly, aranžovali květiny, řezali obkládačky, šroubovali, přebalovali miminka, ošetřovali zraněné, cvičili, opravovali brýlové obroučky.

Na osmnácti interaktivních stanovištích si v rámci soutěže Řemeslo má zlaté dno ověřili své předpoklady pro různorodé činnosti související s prezentovanými řemesly a obory. Získali tak lepší přehled a podrobněji poznali zaměření učebních oborů a odborných středních škol v ostravském regionu. Nabídka oborů byla široká: elektrikář, obráběč kovů, obkladač, technik CNC dřevoobráběcích strojů, oční optik, , kuchař, barman, florista, ošetřovatel, ortoticko-protetický technik a mnoho dalších.

Součástí akce byl doprovodný program s prezentací jednotlivých škol a učilišť.

Foto: M. Sekelová