Recitujeme a vítězíme

V měsíci březnu žila naše škola recitací. Nejdříve byli v jednotlivých třídách vybráni v rámci třídního kola nejlepší recitátoři, kteří postoupili do školního kola, které se konalo 7. března.

Třídu 1. A reprezentovali Christopher Armand Bonek a Beáta Buryanová, 1. B Elena Čížová s Jakubem Žáčkem, 1. C Kryštof Krč a Anna Želasková.

Třídu 2. A zastupovaly Pavlína Ullrichová s Barborou Kahánkovou, za 2. B pak soutěžili Roman Patrik Baroš a Vojtěch Janko.

Recitačního zápolení se za nejstarší děti zúčastnili Matěj Zajíček a Amálie Šafránová ze 4. A, za 4. B bojovaly Ema Tomisová a Karolína Malíková, za 5. A Natálie Jankovská.

Ze školního kola odborná porota následně vybrala nejúspěšnější recitátory, které vyslala do obvodního kola. 0. kategorii reprezentovali Jakub Žáček a Kryštof Krč, 1. kategorii Roman Patrik Baroš s Vojtěchem Jankem a 2. kategorii Karolína Malíková a Natálie Jankovská.

Všem vybraným žákům jsme všichni drželi palce v obvodním kole, které se konalo 10. března ve Středisku volného času Gurtjevova v Ostravě-Zábřehu. Měli jsme ohromnou radost, když Kryštof Krč z 1. C získal 1. místo. Moc a moc gratulujeme, Kryštůfku.

Text a foto: I. Bakončíková