Projekt Universe

Žáci 6. B v rámci výuky CLIL v zeměpise připravili projekty se zastřešujícími tématy Vznik vesmíru a Sluneční soustava. Názvy planet, objekty Sluneční soustavy, naše Slunce, Země, Měsíc, sopečná činnost, atmosféra, počasí a podnebí, rovnoběžky, poledníky atd. To vše byla témata, která skupinky žáků zpracovaly v angličtině.

Základním cílem aktivity bylo vytvořit takové plakáty, které by posluchače zaujaly. Informace děti vyhledávaly v odborné literatuře, na internetu, či čerpaly ze svých znalostí z výuky zeměpisu. Své výtvory poté žáci prezentovali v anglickém jazyce.

Některé plakáty jsou opravdu nápadité a výborně provedené. Věříme, že si žáci tímto rozšíří znalosti o Sluneční soustavě a sférách naší Země, a také si rozšíří znalosti v anglickém jazyce.

Děti si zaslouží pochvalu za snahu, přednes a připravenost .

Key words: galaxy, comet, solar system, universe, planets, Sun, Moon, Eart movements – rotation, axis, core, time zones, prime meridian, latitude, longitude, volcanic activity, hydrosphere, climate zones, atmosphere.

Výuku metodou CLIL uskutečňujeme díky projektu Škola pro život III, který podpořilo Statutární město Ostrava v rámci dotačního řízení Programu na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostravy částkou 319 tisíc Kč.

Text, foto a vedení aktivity: M. Matějíček Rozsypalová, E. Němčeková.