Po stopách Petra Bezruče

Po stopách Petra Bezruče jsme se vydali 22. dne měsíce září. Cesta nás zavedla do Ostravice, kde Bezruč trávil svá seniorská léta. Mnoho zajímavostí o životě a díle tohoto našeho regionálního básníka jsme se dozvěděli od průvodkyně ze Slezského muzea v Opavě, která osobnost Petra Bezruče dobře znala a která nám zpřístupnila tzv. Bezručův srub.

Exkurze měla badatelský charakter, a to hned dvojího charakteru – literárního a také geografického. Po odchodu z Bezručova srubu jsme se seznámili s významným tokem Moravskoslezských Beskyd, řekou Ostravicí a jejím horním tokem v chráněné krajinné oblasti. Prohlédli jsme si zde jezy, peřeje, neobvyklé geologické složení jednotlivých vrstev hornin na obou březích a rostliny rostoucí v chráněné oblasti. A jelikož nám navíc přálo počasí, všichni jsme si výlet báječně užili.