Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

O tom, že žáci naší školy pravidelně dosahují výborných výsledků v různých vědomostních i dovednostních soutěžích, svědčí řada ocenění, které si z těchto soutěží přináší.

Posledním úspěchem je umístění Kateřiny Bystroňové z 8. B a Zuzany Žabenské z 9. A v okresním kole Olympiády v českém jazyce. Cílem této soutěže je umožnit jazykově a literárně talentovaným dětem porovnat úroveň svých znalostí a dovedností s ostatními žáky a získat tím motivaci k dalšímu uměleckému růstu.

Přestože se jedná o soutěž velice náročnou, kterou každoročně připravují odborníci z vysokých škol a specializovaných lingvistických pracovišť a ve které letos spolu soutěžilo 47 žáků základních škol i víceletých gymnázií, podařilo se našim děvčatům obsadit pěkné dělené 9. – 14. místo (K. Bystroňová) a 21. – 24. místo (Z. Žabenská). Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme jim za reprezentaci naší školy.

Text a organizace akce: Y. Lišková.